Med succéerna från festivalerna i maj 2015 och 2017 i bagaget laddar vi för fullt för EN NY KÖRFESTIVAL 27-28 maj 2022!!!! Kontakta oss gärna om du har några frågor:

info@varbergchoirfestival.se

Kontaktlista styrelsen för BLANKA Varberg Choir Festival

Musika­lisk helhet:

Annika Werdelin

0733 24 25 92

annika.werdelin@gmail.com

Torgny Söderberg

0705 42 15 59

tsmp@telia.com

Gunnar Törnqvist

0708 87 11 87

gunnar@gunnartornqvist.se

Arrangemanget med körernas egna konser­ter :

Johnny Westling 

0722 05 87 68

johnnywestling09@gmail.com

Carina Dahl

carina.dahl@varberg.se

0703 08 13 87

Kör- och sponsorkontakter:

Margareta Movert Hedström

0728 53 33 22

movert.hedstrom@gmail.com

Hemsida och marknad­s­föring:

Margareta Hallberg Jörbro

0734 13 03 70

hallbergjorbro@gmail.com

Johnny Westling 

0722 05 87 68

johnnywestling09@gmail.com

Administration och ekonomi:

Svante Gordh

0707 96 61 59

svante@gordh.se

 Birgitta Lennermo

0706 99 04 15

Birgitta.lennermo@tek.se

 Lennart Hedström

0706 88 56 09

h.lennart.hedstrom@gmail.com

Arenaansvarig:

Jochum Bernéus

0340 69 02 04

jochum@berneus.se